Стоматофобія, одонтофобія, дентофобія – патологічний страх перед зубними лікарями має безліч назв. Для 80% населення візит до стоматолога стає надзвичайним стресом. В більшості випадків це стосується людей, які ще застали радянську стоматологію де анестезія використовувалась тільки при видаленні зуба. Сьогодні ні одна процедура не проводиться без знеболюючого. Однак, незважаючи на всі принади сучасної медицини деякі люди все ж знаходять десяток причин перенести візит до стоматолога на четвер після дощику.
Чого ж ми боїмося?
Легке хвилювання перед візитом до лікаря це норма, дентофобією називають панічний страх навіть самої думки про сидіння в стоматологічному кріслі. Страх – внутрішній стан, що зумовлений загрозою реальної або уявної небезпеки, тому боротись з ним відмовою від послуг дантиста не вихід, слід детально розібратись в чому ж причина:
- деякі люди бояться болю який можуть відчути в процесі огляду;
- значний процент опитаних пацієнтів хвилюється про те, що лікар зробить щось не те, а будучи безпорадним у кріслі протистояння буде неможливим;
- 40% хвилюється про можливий осуд зі сторони лікаря, який побачить небездоганний стан зубів та ротової порожнини;
- мінімальний процент опитаних бояться не самого лікаря, а рахунку за послуги, який не зможуть оплатити.
Найпоширенішою причиною боязні лікарів з бором в руках у дорослому віці є психологічна травма з дитинства, коли практикувалось “тримання за руки чи за ноги”, щоб полікувати зуби.
Вихід є!
Позбутись всіх страхів можна просто попередньо поговоривши з лікарем. В медичному центрі Репобона кожному клієнту виділять достатньо часу для того, щоб він отримав відповіді на “болючі” питання щодо знеболюючого, тактики проведення процедури , вартості, а також можливих наслідків.
Не забувайте, що страх лікарів передається і вашим дітям. Вони спостерігаючи за поведінкою дорослих ведуть себе ідентично. Саме тому привчайте дитину до стоматологічних процедур з раннього віку. Це забезпечить не тільки здорові зуби в майбутньому, але й міцну психіку та вольовий характер.