Парадонтологія

Пародонтологія —це підрозділ стоматології, яка займається лікуванням захворювання ясен та слизової оболонки рота. Запалення ясен доволі поширене явище серед дитячого та дорослого населення нашої планети, виникає з різних причин, та найчастіше у зв’язку із віковими змінами слизової оболонки рота людини. Рухливість зубів, неприємний запах з рота, оголення шийок зубів, кровоточивість та запалення, це ще не всі симптоми захворювань ясен. До захворювань ясен належать пародонтоз, пародонтит, гінгівіт.
На перших стадіях лікування захворювань ясен відбувається швидко і безболісно. Спочатку лікар діагностує захворювання, проводить гігієну, вчить пацієнта правильно доглядати за зубами, та ротовою порожниною. При потребі лікар стоматолог може провести ряд маніпуляцій для оздоровлення ясен, таких як аплікації з певних медичних сумішей, або призначити полоскання.
Коли ж захворювання на пізніших стадіях, для лікування не виключене навіть хірургічне втручання, видалення м’якої поганої тканини та заміна її на ясенний клапоть. Що хоч і не на постійно позбавить проблеми пацієнта, але на довгий час допоможе забути про ці незручності.
Також в пародонтології для фіксації рухомих зубів часто використовують шинування зубів, таким чином один зуб кріпиться до іншого, або ж всі зуби в одну дугу.

Лазерна терапія

Останнім часом лазерна практика стала невід’ємною частиною стоматології. Лазери використовують і для терапевтичного лікування зубів та відбілювання зубів і при обробці кореневих каналів зубів ендодонтами, при протезуванні зубів ортодонтами та при лікуванні захворювань слизової поверхні ротової порожнини пародонтологами.
Основна перевага використання лазерів в терапевтичній стоматології полягає в безболісності процедур. Лазер в своїй дії просто обезводнює емаль, а не руйнує її, також під дією лазера знищуються всі бактерії та мікроорганізми, що зменшує можливість утворення вторинного карієсу. Шліфування зуба також не потрібно, адже після застосування лазеру не залишається гострих країв та нерівностей, отже використання лазеру для пацієнта є набагато виграшною можливістю безболісно та ефективно пролікувати зуб.

Також лазери використовують для відбілювання зубів. Для цього використовують спеціальний засіб, які наносять на зуб, а лазер діючи на нього активізує певні речовини, які і відбілюють емаль, при чому на тривалий період часу, і на декілька відтінків за один прийом.
Обробка зубоясенних кишень - так званий кюретаж, доволі болюча та неприємна процедура, якщо вона виконується механічно, а не за допомогою лазера, з лазером перетворюється на швидку та безболісну процедуру, адже лазер знищує всі мікроорганізми та бактерії, та не травматичний для слизової, що знаходиться навколо зуба.
В хірургічній стоматології лазер часто застосовують через його здатність безболісно та без кровотеч проводити невеликі втручання які колись робили скальпелем. Так як лазер запаює дрібні кровоносні судини, і дезінфікує поверхню рани вона гоїться дуже швидко та не потребує ніякого додаткового догляду.

Ортодонтичне лікування

Красива посмішка завжди була запорукою успіху та впевненості людей, що ж робити коли зуби здорові, та зубний ряд неідеальний? Дехто просто не посміхається та намагається говорити  не широко відкриваючи рот, але сучасна наука дарує нам свої відкриття для того, щоб покращити якість нашого життя.
Сьогодні все більшої популярності набирають брекети, для виправлення дефектів зубного ряду. Брекети бувають: керамічними, металічними та сапфіровими. Всі вони виконують одне і те ж призначення — вирівнювання зубного ряду, просто відрізняються за виглядом зручністю в користуванні та ціною.
Металічні брекети — це невеликі пластини прикріплені на зовнішній стороні зубів, вони користуються найбільшою популярністю серед інших видів брекетів в силу невисокої ціни на них, хоча ці брекети неестетичні, не відрізняються сильним комфортом та можуть викликати подразнення ясен.
Керамічні брекети виготовляються з керамічного матеріалу, який підбирається під колір зубів в силу цього вони стають менш помітні на зубах, та не подразнюють слизову ротової порожнини.
Сапфірові брекети – це невеликі пластинки, що виготовляються з сапфіру, досить міцні та зручні у використанні, не змінюють свого забарвлення в ході використання. Основним недоліком даного виду брекетів є те, що вони повинні використовуватись для вирівнювання зубів найсвітліших відтінків.

Наш медичний центр м.Івано-Франківська пропонує Вам широкий спектр послуг для підтримки Вашого здоров’я. Кваліфіковані та досвідчені лікарі з радістю допоможуть Вам в області лікування, протезування, імплантології, ортодонтії, пародонтології, дитячої стоматології та рентгенологічного обстеження. 

Імплантологія

Зубний імплантат – це штучний корінь з дозволеного для таких маніпуляції, матеріалу, наприклад з титану, який вживлюється в кістку щелепи. При встановленні зубних імплантів лікар задається ціллю відновити зубний ряд за повної відсутності зубів, чи при недостатній їх кількості. Таким чином пацієнт може повноцінно використовувати знімні протези, або і повністю замінити їх на незнімні мостоподібні протези.
Вживляння  імплантів є хірургічним втручанням, що потребує високої кваліфікації спеціалістів, та потребує обстеження пацієнта, а отже не всім може бути показана. Детальне рентгенологічне обстеження визначить можливість встановлення імплантів в кістковій тканині пацієнта, в залежності від щільності кістки та ефективність даного втручання.
Протипоказань до даного втручання є багато, тому варто з серйозністю віднестись до всіх засторог та показань лікаря, та обов’язково пройти весь перелік аналізів
Сама операція по встановленню імпланта триває не більше години. Наступним етапом є відкривання імпланта та прикручування формувача ясен до нього. Далі формувач ясен замінюється на абатмен, функція якого полягає в утримуванні коронки на імпланті. А далі вже виконується виготовлення коронок чи мостоподібних протезів.

Всі оперативні втручання при такому виді операцій відбуваються при місцевій анестезії.

В нашому медичному центрі Вам можуть встановити імпланти німецької компанії " BEGO SEMADOS", ізраїльської фірми "ALFA BIO", та італійської "LEADER TIXOS".

Ендодонтія

Розділ стоматології що вивчає лікування, та пломбування кореневих каналів це - ендодонтія. При ускладненнях каріозної хвороби, так званих пульпітах та періодонтитах, при механічних ушкодженнях зубів, чи при підготовці до протезування, виникає необхідність лікування каналів.
Розрізняють два етапи лікування кореневих каналів, - це медикаментозне оброблення каналів, усунення інфекції, лікування кореневих каналів, та пломбування кореневих каналів. А якщо це повторне втручання, то цим етапам передуватиме розпломбування кореневих каналів, при необхідності вилучення зламаних медичних інструментів. Найголовніше на даному етапі лікування зуба усунути вогнище інфекції, яке знаходиться на верхівці кореня, і спричиняє дискомфорт для пацієнта, та становить загрозу для його здоров'я. Для таких процедур дуже важливим є точність тому варто використовувати спеціалізоване обладнання та матеріали. Тому в нашій клініці використовуються мікроскоп, який дозволяє з легкістю знаходити канали, проходити їх, та пломбувати.

Ортопедична стоматологія

Ортопедія – це напрямок стоматології, що займається відновленням зубного ряду. Саме за допомогою протезування можна відтворити один втрачений зуб, частину або ж взагалі весь зубний ряд пацієнта, при чому зробити його максимально схожим на те що було раніше. займається лікар-стоматолог ортопед.  Також дуже важливою ланкою протезування є виготовлення вінірів, які допомагають змінити колір зуба, його розмір, а в деяких випадках і нахил зуба в ротовій порожнині.
Є таки види зубних протезів: одиночні коронки, вініри, кладки, та часткові або повні мостоподібні протези,—це так звані незнімні протези, а також часткові та повні пластинкові мостоподібні протези та бюгельні протези, що класифікуються, як знімні протези.
Основним завданням знімних та незнімних протезів є відновлення жувальної функції, але можливості сучасної науки дають нам здатність і відновити естетичний вигляд зубного ряду пацієнта.
Тому стає зрозумілим, що в кожного пацієнта свої побажання, але є і ряд показань та протипоказань для того, чи іншого виду протезування, тому до кожного пацієнта лікар підходить індивідуально. Також важливим пунктом є матеріали з яких виготовляються конструкції, від цього залежить їх міцність, тривалість використання, та естетичний вигляд.

Незнімні металокерамічні протези відрізняються популярністю через міцність, та відмінний естетичний вигляд. Це досягається через металевий каркас, який добротно тримає конструкцію, та зовнішній шар керамічного матеріалу, який точно відтворює колір зуба пацієнта. При правильному користуванні та догляді за даним видом незнімних конструкцій вони можуть служити дуже довго.
Безметалеві керамічні протези виготовляються з суцільної металокераміки, і тому ідеально відтворює колір зуба пацієнта, та його форму, при чому вони не втрачають основного призначення—жувальної функції, так як може витримувати великі навантаження. В силу того, що даний вид протезів виготовляється із застосуванням високоточних та дорогих приладів та інструментів, вони суттєво відрізняються в ціні від металокерамічних протезів.
Вініри це надтонкі керамічні пластинки, що кріпляться на зовнішній стороні зубів за допомогою спеціального цементу. Вони виконують більше естетичну функцію, адже за допомогою них можна досягнути ефекту білосніжної усмішки, та зберегти при цьому власні зуби. Також даний вид незнімних конструкцій може допомогти при дефекті зубного ряду,—при повернутих або нерівних  зубах, і не потребує тривалого часу як наприклад носіння брекетів.
При втраті значної частини чи всіх зубів, пацієнтам виготовляють знімні пластинкові мостоподібні протези. Вони кріпляться до слизової, та при наявності до збережених власних зубів.

Основною відмінністю бюгельних протезів від пластинкових мостоподібних протезів є те що для виготовлення бюгельного протезу використовується металічна тонка дуга, яка не натирає слизову. Такий протез не створює жодного дискомфорту при жуванні, слизова при його використанні не просідає, тому такий протез довговічніший у використанні. Одним недоліком даного виду протезу, є те, що його металічні частини видно при посмішці чи розмові.

Хірургічна стоматологія

На даному етапі розвитку стоматології є величезна кількість показань до хірургічних маніпуляцій. Хірургічна стоматологія поєднує в собі всі види оперативних втручань до м’яких та твердих тканин порожнини рота пацієнта. Всі операції, що проводяться у нашому медичному центрі проводяться із застосуванням анестезії, для забезпечення безболісного лікування
Основним із видів хірургічних втручань в стоматології є видалення зубів. Всі ми боїмося стоматологів, та найбільший жах викликає спогад про хірургічні інструменти, яким видаляють зуби, чи то спогад про видалення молочного зуба, чи постійного від нього однаково моторошно. Але на щастя з плином часу все вдосконалюється, тому тепер ці процедури виконуються зовсім безболісно та з найменшими травмами слизової порожнини рота пацієнта.
Та якщо вже Вам доведеться видаляти зуб варто чітко дотримуватись рекомендацій лікаря, адже навіть видалення зуба є оперативним втручанням в організм людини і невиконання приписів лікаря може викликати серйозні наслідки. Варто не забувати, що в роті кожної людини в нормі проживає до 700 тисяч різних видів бактерій, тому з цим не варто жартувати.

Підрізання вуздечки – це хірургічна маніпуляція яка проводитись дітям чи дорослим. Є декілька видів вуздечок, вуздечка верхньої губи, нижньої губи та язика. Якщо дана вада виявлена в пологовому будинку, підрізання проводиться на протязі 10-15 секунд і є безболісним для немовляти. Якщо дана особливість помічена у більш дорослому віці то з лікуванням не варто тягнути. Причин розвитку може бути багато. Та лікування тільки хірургічним втручанням. Діагностувати дану ваду може тільки лікар стоматолог, і ні про яке самолікування мови не може іти. Та наука не стоїть на місці і на заміну скальпелям, стоматологи для даного виду втручань, все частіше використовують лазери. Завдяки лазеру операція проходить фактично безболісно, потребує тільки місцевої анестезії не тривалої дії. Швів після проведеної операції таким чином не потрібно накладати і рана загоюється на протязі декількох днів. Проте дана операція проведена за допомогою лазера більш дорога аніж зі скальпелем.

 

Записатись на прийом

TOP