Урологія — напрям медицини, який поєднує обстеження та терапію сечостатевої системи. Що ж лікує лікар-уролог?

Лікар уролог спеціалізується на діагностиці та лікуванні сечовивідної системи чоловіків і жінок (нирок, сечоводів, сечового міхура і сечовипускного каналу), чоловічих статевих органів і чоловічого безпліддя. Також урологія займається лікуванням сечокам’яної хвороби.

Основними причинами хвороби можуть бути: переохолодження, стреси, неправильне харчування, сидячий спосіб життя та інфекції – усе це завдає згубної шкоди сечостатевій системі людини.

Що лікує уролог?

На сьогоднішній день хвороби, пов'язані з урологією, стають з року в рік все більш поширеними серед чоловіків. А причина тому криється в забрудненій поганій екології, регулярних стресових ситуаціях, які позначаються на нашій нервовій системі. А сидячий спосіб життя – це взагалі окрема тема, він тільки те й робить, що негативно впливає на здоров'я в цілому.

Лікар уролог лікує різні порушення в даній області, в тому числі і простатит, аденому простату, порушення ерекції, проблеми з виверженням й інші не найприємніші порушення.

Деякі проблеми спочатку можуть здатися несуттєвими, яким, здавалося б, можна не надавати особливого значення, але це глибока помилка. Адже в майбутньому невелика проблема може перерости в глобальну, аж до онкології. Так що своєчасне звернення до фахівця і чітке розуміння того, які хвороби лікує уролог, допомагають застерегти себе від негативних наслідків.

ОСНОВНІ СИМПТОМИ, ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ВІЗИТУ ДО ЛІКАРЯ.

  • З'явилися болі і неприємні відчуття при сечовипусканні;
  • Присутній постійний стан переповненості сечового міхура;
  • Будь-які зміни в статевих органах;
  • Колір сечі став іншим або в ній присутні домішки крові, слизу;
  • Регулярні затримки сечовипускання;
  • Постійні болі внизу живота;
  • Є підозра на простатит.

Останні симптоми з цього списку можуть проявляти себе ще за допомогою високої температури тіла, поганим самопочуттям і нездужанням, спрагою і втратою здорового апетиту. З такою симптоматикою візит до досвідченого фахівця просто необхідний.  Чоловіки літнього віку належать до групи ризику розвитку раку простати, тому після 40 років представникам сильній статі необхідно проходити профілактичне обстеження в уролога. За статистичними даними саме в цей період життя чоловіка часто проходить збільшення простати, і є вірогідність розвитку доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ).

Також варто пам'ятати, що відсутність ознак захворювання не завжди говорить про стовідсоткове здоров'я, тому лікарі рекомендують регулярні профілактичні огляди.

Пам'ятайте, що набагато простіше запобігти хворобі або приступити до її лікування на ранніх етапах розвитку, ніж лікувати вже в запущеному стані.

TOP