Вагінальна мікрофлора включає в себе тисячі мікроорганізмів. Мало кому відомо, але ця «екосистема» включає в себе і позитивні мікроорганізми і бактерії. Їх кількість має чітко фіксовані границі. Якщо бактеріальні організми їх перевищують, то необхідно пройти курс лікування, щоб попередити запалення і розвиток супутніх захворювань.
Сьогодні кожна третя жінка у віці від 15 до 40 років страждає порушеннями мікрофлори піхви. Більшість ігнорують планові огляди у лікаря, які можуть врятувати ситуацію і попередити розвиток багатьох серйозних хвороб.
Як і будь-яка медична процедура, мазок на флору може здійснюватися в профілактичних цілях або ж мати певні показання:
- планування вагітності;
- вагітність;
- характерні виділення з піхви;
- неприємний запах щоденних виділень;
- сухість зовнішніх статевих органів;
- постійне відчуття стягнутої шкіри в області геніталій;
- відчуття свербіння і печіння;
- лікування безпліддя;
- біль в області статевих органів;
- порушення менструального циклу;
- підготовка до хірургічних маніпуляцій і післяопераційний контроль.
Мазок на флору у жінок береться в стерильних умовах клініки. Лікар вставляє гінекологічне дзеркало з розширювачем в піхву, і за допомогою щіточки або ватного тампона бере мазок. Далі, цей мазок наноситися на спеціальне скло і відправляється в лабораторію для дослідження.
Якщо ви хочете, щоб мазок на флору був достовірним, необхідно дотримуватися певних правил перед проходженням аналізу. Напередодні проходження такого аналізу, як бактеріоскопія або звичайного огляду, необхідно відмовитися від інтимних стосунків, не робити спринцювання, і не приймати гарячу ванну. Перед походом до лікаря, слід провести гігієну статевих органів, але не використовувати засоби для гігієни, що містять в собі антисептик.
В мазку у жінок норма лактобактерій має складати 95%. Саме ці мікроорганізми виробляють молочну кислоту, що захищає слизову оболонку внутрішніх органів від пошкоджень і атаки патогенних мікроорганізмів. У вагітних жінок через гормональний сплеск, кількість цих бактерій, істотно знижується, що робить жінок беззахисними перед безліччю бактеріальних інфекцій. Потрібно відзначити, що гарднерели і кандида теж в нормі присутні в мазку на флору, але їх кількість повинна бути незначною. Якщо відбувається збій в імунній системі, ці дві категорії мікроорганізмів починають масово розмножуватися, провокуючи кандидоз та гарднельоз.
Лабораторне дослідження мазка на патогенну флору – це дуже важливе діагностичне обстеження жінки. Воно дозволяє на ранньому етапі визначити запальний процес і вчасно почати лікування.
Більшість жінок навіть не здогадується, що мають коковую флору, так як при сильному імунітеті, вона себе не проявляє. Контактуючи з сексуальним партнером жінка весь час передає патоген. Якщо він потрапить в організм людини з ослабленим імунітетом, то реакція буде вираженіша.
Щоб уникнути неприємних ситуацій, а також мати бездоганне здоров’я, рекомендовано проходити профілактичні огляди у лікаря, хоча б двічі на рік. Сучасна медицина перебуває на високому рівні, тому якщо буде визначена патогенна флора в мазку, то усунути її можна консервативним шляхом. У випадку з кандидозом наприклад, достатньо однієї таблетки щоб нормалізувати мікрофлору.