Фотокольпоскопія шийки матки

Фотокольпоскопія – це нове слово в діагностиці патології шийки матки, який дозволяє не тільки з високою точністю провести діагностику, але і зробити знімки до і після лікування.

Відеокольпоскопія - Це метод клінічного гінекологічного дослідження за допомогою спеціального оптичного приладу шийку матки можна збільшити в 40 раз (кольпоскоп, відеокольпоскопія), що дозволяє діагностувати навіть самі незначні дефекти тканини, наприклад невеликі ерозії, крихітні пухлини і мікрокрововиливи в області шийки матки, піхви і вульви. У зв'язку з цим кольпоскопія стала незамінним методом в практиці гінекологів.

Чому важливо робити фотокольпоскопію?

За допомогою кольпоскопічного дослідження можна діагностувати такі захворювання шийки матки:

  ерозія шийки матки,

  дисплазії,

  поліпи,

  поліп ендометрію,

  гіперплазії слизової оболонки каналу шийки матки,

  лейкоплакія,

  ерітроплакіі,

  ВПЛ (кондиломи, папіломи),

  ранні стадії раку шийки матки,

  диференційована діагностика численних доброякісних змін шийки матки.

Кольпоскопію необхідно застосовувати при кожному поглибленому гінекологічному обстеженні.

  кольпоскопію необхідно проводити разом із взяттям мазка по Папаніколау для цитологічного дослідження: тільки паралельне застосування цих двох методів дає оптимальний результат.

  фотознімки при кольпоскопічному дослідженні покращують діагностику - вони необхідні для пролонгованої спостереження при відхиленнях від норми і для контролю лікування.

  біопсія при використанні кольпоскопа є надійним діагностичним методом (тканину беруть з ектодерми шийки матки на ділянці, що викликала підозру при кольпоскопії).
При яких захворюваннях робиться фотокольпоскопія?

  ерозія шийки матки,

  дисплазії,

  поліпи,

  поліп ендометрію,

  гіперплазії слизової оболонки каналу шийки матки,

  лейкоплакія,

  ерітроплакіі,

  рак шийки матки

  кандиломи
За допомогою відеокольпоскопії можна виявити захворювання, про які жінка може не знати роками. Перш за все, це захворювання шийки матки, що протікають, як правило, безсимптомно, але приводять до одного з найпоширеніших злоякісних утворень у жінок - раку шийки матки.

 

Введення та видалення внутрішньоматкової спіралі.

Внутрішньоматкова спіраль — Досить надійний засіб контрацепції. Вона виготовляється із сучасних високоякісних матеріалів, синтезованих під високим тиском. Ці матеріали не піддаються зміною в плині часу, під впливом рідин організму і не роблять негативного впливу на слизову оболонку матки. Багаторічний досвід показує, що внутрішньоматкові спіралі не викликають в організмі ні запальних процесів, ні новоутворень.

Введення внутрішньоматкової спіралі проводиться шляхом оперативного втручання. Спіраль, за допомогою поршня, вводять в тонку трубу. Потім трубка вводиться в канал шийки матки, а спіраль виганяють з трубки, шляхом натискання поршня. У порожнині матки спіраль приймає свою первинну форму.

Оптимальний період для введення спіралі — відразу після чергової менструації, або в крайньому випадку, протягом першої половини менструального циклу. У більшості жінок, після введення спіралі, наступна менструація настає на кілька днів раніше. Друга і наступні менструації приходять в нормальні терміни.

Введення внутрішньоматкової контрацептивної спіралі повинен здійснювати лікар-гінеколог. На попередньому огляді гінеколог проводить необхідні дослідження і робить висновок про можливість введення спіралі, а також про відсутність протипоказань. На повторному прийомі гінеколог вводить внутрішньоматкову спіраль. Надалі, лікар викликає жінку для контрольного огляду.

Внутрішньоматкова спіраль може залишатися в порожнині матки жінки до 5 років, ,якщо вона не викликає ніяких ускладнень. Терміни витягання спіралі повинні бути визначені лікарем, залежно від стану жінки.

Якщо жінка вирішила завагітніти, то лікар з легкістю зробить видалення контрацептивної спіралі з порожнини матки. Невеликим металевим гачком захоплюється нижня частина спіралі і витягується назовні. Це дуже швидка і безболісна маніпуляція.

Протипоказаннями до введення внутрішньоматкової спіралі є: захворювання шийки матки, запальні  захворювання органів малого тазу жінки; змінена форма матки, наприклад, у зв’язку з міомою;

Видалення внутрішньоматкової спіралі ― це операція з вилучення протизаплідного пристосування невеликого розміру з пластика та міді, яке вводиться до порожнини матки. Запобігання вагітності відбувається шляхом загальмовування руху сперматозоїдів і зниження тривалості життя яйцеклітини, що перешкоджає приєднанню до порожнини матки заплідненої яйцеклітини. Термін застосування одного засобу буває різним, усе залежить від моделі, проте зазвичай становить 5 років.

Підготовчі процедури

Перед вилученням внутрішньоматкової спіралі необхідна консультація лікаря-гінеколога. Не потребує додаткової підготовки.

Видалення внутрішньоматкової спіралі

Процедура зазвичай проводиться в амбулаторних умовах без необхідності знаходження в лікарні, найчастіше в період менструації. Лікар вставляє розширювач у піхву, щоб побачити шийку матки. Щоб захопити нитки та обережно витягнути ВМС за нитки, які видно з шийки, будуть використовуватися щипці або інші інструменти. За необхідності після вилучення на місце старої встановлюється нова внутрішньоматкова спіраль через місяць.

Видалення має проводитися, якщо відбулося зміщення спіралі щодо шийки матки або закінчився термін придатності, після чого вона перестає виконувати свої функції та не може слугувати захистом від небажаної вагітності. Інші причини для вилучення ВМС:

  • поява інфекції, що передається статевим шляхом;
  • побічні ефекти (кровотеча, біль);
  • важкі та тривалі менструальні кровотечі;
  • бажання використовувати інший метод контрацепції;
  • бажання завагітніти;
  • менструації припинилися через настання менопаузи;
  • потреба в лікуванні, що вимагає видалення ВМС.

 

Вскриття наботових кист з діатермокоагуляцією.

Наботова кіста є доброякісним новоутворенням, яке формується на шийці матки. Захворювання останнім часом стає все більш поширеним, основними причинами появи даної патології служать: аборти, порушення в гормональній системі, венеричні інфекції, процеси запалення та травми в результаті перенесених операцій. Наботові кісти шийки матки формуються у вигляді утворень з щільною консистенцією, мають круглу форму, білих або жовтуватих відтінків, розміри, як правило, не перевищують 3-х мм. 

Перед лікуванням проводиться діагностика та дослідження аналізів на наявність венеричних інфекцій, у пацієнтки здійснюється забір мазка на флору і для визначення онкологічних захворювань шийки. Обстеження необхідно для визначення актуальності та безпеки лікування в конкретний період, а також призначення лікарських препаратів. 

Методи лікування не припускають госпіталізації пацієнтки. Підбір методу хірургії визначає гінеколог і краще заздалегідь знати про методах, щоб потім порадитися з фахівцем про вибір найбільш ефективного і безпечного способу. Необхідно вибрати найбільш щадний метод, який не залишить рубців. Лікар здійснює прокол кісти і проводить очищення і промивання накопичилася гнійної рідини, після чого видаляє пустули. Процедура видалення здійснюється за допомогою радіохвильового методу, або хімічного припікання, під впливом рідкого азоту, також проводиться лазерне видалення, процес займає кілька хвилин.

Лікування шийки матки (Сургітрон)

Ерозія шийки матки (ектопія) - це гінекологічне захворювання, при якому на слизовій оболонці шийки матки з'являються виразки (ерозії), розмір і обсяг яких залежить від стадії розвитку захворювання. Ектопія може з'являтися у жінок в будь-якому віці і потребує досконалого обстеження і своєчасного лікування, тому що дана патологія може свідчити про початкову стадію передракового або ракового змін епітелію.
Наш медичний центр пропонує зробити радіохвильове лікування ерозії шийки матки в Івано-Франківську апаратом радіочастотної хірургії «Сургітрон» (Surgitron)». Лікування шийки матки радіохвильовим методом абсолютно не шкідливо і безпечно, тому як даний апарат не має на увазі прямого фізичного впливу на організм.
Лікування ерозії шийки матки лікар-гінеколог визначає індивідуально для кожної пацієнтки, тому що методика лікування залежить від розміру і об'єму поразки, наявності супутніх захворювань і стадії розвитку захворювання.
Як правило, в медичному центрі «Репобона» для лікування ерозії шийки матки в Івано - Франківську використовують радіохвильовий апарат «Сургітрон», лікування таким методом припускає видалення ураженої ділянки під впливом радіохвиль. Даний метод лікування є абсолютно безпечним, як для жінок які ще не народжували, так і для тих, хто хоче в майбутньому мати дітей. Як правило, радіохвильова хірургія виліковує ерозію майже в 100% випадків,незалишаючи жодних рубців чи слідів.
Переваги радіохвильовим лікуванням ерозії шийки матки:
• Точність впливу - виключається ймовірність випадкового пошкодження здорових тканин
• Безрубцеве і прискорене загоєння в порівнянні з іншими методами лікування
• Не викликає кровотеч і не залишає шрамів
• Виключає отримання електроопіку і травмування м'яких тканин
• Загоєння проходить безболісно
• Надає стерилізуючий ефект (виключається ризик післяопераційних ускладнень)
Протипоказання для лікування ерозії шийки матки радіохвильовим методом:
• вагітність
• низьке згортання крові
• запальні захворювання геніталій (цервіцит, ендометрит, кольпіт та ін.) запальні захворювання органів малого тазу
• інфекційні захворювання, що супроводжуються підвищеною температурою тіла
• Процедура проводиться після менструації,при нормальних показниках мікрофлори піхви.

Аспірат з порожнини матки

Ваккуум-аспірація порожнини матки - самий простий і надійний спосіб витягнути вміст матки для дослідження. На відміну від діагностичного вискоблювання цей метод набагато більш щадний по відношенню до ніжної слизової порожнини матки, не травмує її, значно рідше призводить до ускладнень, таких як запальні процеси. Показано взяття аспірату з порожнини матки в наступних випадках:
• при порушення менструального циклу ;

• при безплідді;

• при ендометріозі;

• при гіперплазії ендометрія ;

• при пухлинах яєчників;

• при підозрі на злоякісні пухлини в ендометрії;

• при контролі ефективності гормонотерапії.

Цитологічне дослідження аспірату допомагає відстежити, чи відповідає ендометрій фазі циклу, не розвиваються в ньому злоякісні утворення, і виявити рак матки на самій ранній стадії.
Взяття аспірату з порожнини матки не слід проводити при гострих і загостреннях хронічних захворювань сечостатевої сфери, наявності запальних процесів в області шийки матки і піхви.

Записатись на прийом

TOP